O nás

Na začátku roku 2017 se začíná psát nás příběh….

Jsme maminy, co se seznámily díky nošení dětí v šátku a nosítkách. V březnu roku 2017 se uskutečnil první sraz a od léta 2017 jsme si už dělaly srazy samy. Dost jsme si „sedly“ a naše srazy se šátky se změnily na „dýchánky“ mamin na mateřské, které hledají nějaké odreagování od dětí a lítání v domácnosti. Scházely jsme se většinou na hřištích různě po městě, občas zašly do cukrárny….

Začala zima a my najednou zjistily, že nemáme prostor, kde bychom mohly dělat naše „dýchánky“…….Cukrárna byla fajn, ovšem jen pro ležící a nebo pak až chodící děti, na zem tam prcek odložit nešel. Nejdříve jsme to řešily scházením se u každé z nás na střídačku, ale to nebylo řešením na dlouho…..A tak jsme se rozhodly, že zkusíme zajít za starostou a vyřešit náš problém i ostatním maminkám……

V lednu roku 2018 jsme se vydaly za starostou města. Starosta Karel Lukeš byl naším nápadem nadšen a  navedl nás na Participativní rozpočet. Pomohl nám získat i provizorní prostory, dokud neseženeme něco ideálnějšího. Půl roku jsme se scházeli na faře ve Stříbře. Přivítalo mezi nás i hodně nových maminek. Zorganizovala se první velká akce s názvem „Velikonoční zajíc 2018“ . A ač to stálo hodně síly, založily jsme spolek a získali IČO. U Participativního rozpočtu při nás stáli všichni „svatí“ a my získali podporu, o které se nám ani nezdálo. 

V červenu 2018 se prostory našly, město nás ve všem podpořilo. Vše se zdrželo vnějšími vlivy a nakonec v prosinci 2018 došlo k obrovské změně. Nový pan starosta Votava si pro nás nachystal překvapení a změnu prostor. Dostali jsme prostory v bývalém kadeřnictví v budově DDM na náměstí. Město nás podpořilo nejen prostory, ale také rekonstrukcí prostor. Místostarosta Martin Záhoř nám dohlížel na rekonstrukci i na všechna povolení, aby místo bylo bezpečné a vhodné pro naše ratolesti. A ač se nám vše protáhlo mnohem více, než jsme očekávaly, v květnu 2019 jsme slavnostně otevřeli. 

První dva měsíce jsme se rozhodli pro zkušební provoz herničky. Měli jsme otevřeno tři dny v týdnu, odpoledne i dopoledne. K pravidelné herničce se přidala Šátkovna v sudý pátek. 

V září 2019 proběhl seznamovací měsíc, den otevřených dveří a jiné aktivity. Od října 2019 poběží pravidelné zájmové útvary nejen pro děti, ale i pro dospělé 🙂